Гурток рукотворної іграшки - театральної ляльки

Вас вітає гурток рукотворної іграшки - театральної ляльки, керівником якого є вчитель образотворчого мистецтва Плотниченко Юлія Вікторівна.

Яка дитина не мріяла хоча б інколи, щоб її улюблені іграшки, які стали кращими друзями, ожили і заговорили? Щоб вони могли розімкнути таємницю своєї статичності, розказати про себе, стати справжніми партнерами по грі? І навіть ляльки-роботи не в змозі втілити цю мрію, адже їх рухи механічні і далекі від бажаного «відродження», про яке мріє дитина. Але виявляється диво «живої» іграшки все ж таки можливо!

Створення на базі початкової школи  гуртка театральної ляльки стала базою для створення лялькового театру, який є гарною можливістю для  розкриття творчого потенціалу дитини, виховання творчої спрямованості особистості. Крім того, колективна театралізована діяльність спрямована на цілісний вплив на особистість дитини, її розкриття, залучення в діяльність, активізуючи при цьому всі наявні можливості, на самостійну творчість, розвиток провідних психічних процесів. Така діяльність сприяє самопізнанню, самовираженню особистості при достатньо високому ступені свободи, створює умови для соціалізації дитини, посилюючи при цьому її адаптаційні здібності, корегує комунікативні відхилення, допомагає усвідомити почуття задоволення, радості, гідності, які виникають в процесі виявлення прихованих талантів та потенціалу.

Завдяки діяльності в театрі ляльок життя дитини стає більш цікавим та змістовним, наповнюється яскравими враженнями, радістю творчості. Це справжня школа життя, що спонукає дитину до самовиховання та самовдосконалення.

Лялька створена руками дитини –це її внутрішній світ, це втілення її мрій, відображення її душі.  Під час пошуків і створення творчих ідей у дітей формується почуття власної винятковості.

Діяльність вчителя у цьому процесі має бути органічно пов`язана з діяльністю дітей і спрямована на індивідуальність кожної дитини.

Задачі педагога:

1. Допомогти кожній маленькій людині пізнати і реалізувати свої творчі здібності, свою внутрішню красу, уміння жити в гармонії з навколишнім світом, відгукуватись на різноманітні вияви естетичного у навколишньому світі, вміння бачити прекрасне, потребу у спілкуванні з мистецтвом.
  2. Розвиток специфічних для творчого процесу універсальних якостей особистості як основи для розвитку її творчого потенціалу, творчої уяви, оригінального, нестереотипного асоціативно-творчого мислення.
  3. Формування знань  і уявлень про театральну іграшку, її історію та роль у житті людей. Знайомство з різноманітними  художніми техніками, видами мистецтва,  формування умінь та навичок  роботи в них.
  4. Формування потреб і здібностей до продуктивної художньої творчості, вміння створити виразний театральний образ, оригінальне композиційне рішення, оволодіння основами художньо-образної мови і виражальними можливостями художніх матеріалів та різних видів художніх технік, що допомагає набувати свободи вираження у творчості.
  5. Розвивати у дітей творчі здібності, творчу ініціативу, фантазію, винахідливість, практичне експериментування, просторову уяву, бажання створювати та вдосконалювати виразні художні образи.